Виставка Андре ван дер Вендена

1 - 30 березня
Національний Музей

Андре ван дер Венден

Картини без кордонів. Україна – Польща - Нідерланди

         Андре ван дер Венден  народився 30 вересня 1945 року у портовому місті Ден Гельден (Королівство Нідерланди). З 1966 до 1968 навчався в Політехніці Гааги й здобув фах проектанта-механіка. Протягом 1968-69 років продовжив студії  в гаазькій Академії мистецтв, а через рік перейшов  до Академії промислового дизайну й завершив навчання у 1973 році. Ще здобуваючи фахову освіту, став співробітником фірми “Philips” (Ейндговен): з 1969 до 1995 –– як   технічний ілюстратор, а з 1992 до 1995 – незалежний проектант. Андре  виконував технічні ілюстрації, комікси, а також працював у жанрі пейзажа (у техніці акрилу, із використанням аерографа). Авторитетом та вчителем в малярстві та рисунку для Андре був його брат – Ян ван дер Венден. Перша персональна виставка художника була влаштована у Галереї мистецтв Бюро художніх виставок у Валбжиху (Республіка Польща).

Пропонований увазі глядача виставковий проект «Картини без кордонів. Україна – Польща –  Нідерланди» презентує роботи Андре ван дер Вендена, присвячені  польському місту-курорту Щавно-Здруй. Художник від 15-літнього віку  відвідує це місто, надихаючись його зимовими краєвидами.

Сніг та паморозь, у розмаїтті відтінків білого, надихнули художника на створення незвичних пейзажів,  таких, що вражають своєю точністю та прецизійністю й переконливо відтворюють світлу атмосферу засніженого курортного містечка Щавна-Здруй. Художник малює образи, які створюють ефект об’єктивного, майже фотографічного передання реальності, але…  отримують інтерпретацію з позицій людини, вихованої і сформованої в культурі нідерландській чи, точніше, фламандській. У його роботах відчутні відгуки шедеврів Брейгеля та образи улюбленого краєвиду Яна Вермера – панорами міста Делфт. У пейзажах невеликого міста відчувається  подих майстрів нідерландської школи живопису, хоча Андре ван дер Венден  не звертається до їхньої творчості свідомо.

       Якщо порівнювати образи художника із творчістю Валеріуса де Саделера – співця краєвидів Фландрії кінця ХІХ – початку ХХ століть, – помітимо схожий настрій, особливо в композиціях «Ставок без лебедів», чи «Самотнє дерево». Автор конструює образ на зразок японських дереворитів – лінією та асиметричною композицією, або  монохромними відтінками білого, чорного, сірого.

       Його образи рефлексійні, сповнені тепла, захоплюють міською архітектурою та видами природи, що її оточує. З допомогою скупих засобів, малюючи акриловими фарбами й послуговуючись у праці аерографом, митець досягає усієї повноти художньо-образного вислову. 


Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x