Виставка "Вперед у минуле. 90-і в дрібницях"

21 червня - 20 серпня
Парк культури ім. Б. Хмельницького

На виставці не відображені важливі події, великі імена чи дати. Виставка показує мозаїку, складену з дрібниць щоденного життя, особистих історій батьків, без оціночних тверджень та "великих" наративів.

Стенди поділені на 6 розділів і охоплюють такі теми:

"Мода 90-х"

Мода 90-х - з одного боку одноманітна, з іншого - кострубата та яскрава, мікс локального і закордонного одягу. У що вдягались, де купували одяг, як "виживали" під час кризи, про фарцовщиків човників, заробітчан.

"Смак 90-х"

Споживчий асортимент львів’ян, черги, зі спогадів батьків, рецепти та контрасти, де з одного боку дефіцит базових продуктів, з іншого - снікерси та пепсі на вітринах кіосків.

"Щоденник 90-х"

Шкільна форма, чорнильні ручки, асортимент шкільного меню, обов’язкові суботники - зафіксовані деталі про один з найяскравіших періодів дитинства - шкільні часи.

"БАчили, ЧУли, ЧИтали"

90-і пам’ятаються величезною кількістю нового: в кіно, музиці, літературі, телебаченні, пресі. З’являються "Брати Гадюкіни", "Мертві Півні", виникає музичний феномен "Територія А". Також 90-і - це ера появи перших українських FM станцій, популяризація нових газет та журналів, А 1991 року Україна вперше дізналася, що "Багаті теж плачуть".

"90-і на контрастах"

Порівняння елементів повсякдення батьків з нашими щоденними практиками у інфографіках.

"Місця_Простори_Маршрути"

Подорож уявним Львовом 90-х років - таким, який зараз існує у пам’яті та історіях, простір щоденного життя наших батьків – місця розваг, навчання, споживання і відпочинку. "Місця" нанесені відповідно до ментальних мап, які малювали батьки під час інтерв’ю.

Виставка стала результатом трьохмісячної програми "Вперед в минуле". Важливо, що учасники програми покроково працювали над проектом - від ідеї до представлення кінцевого результату. Учні збирали, аналізували та категоризували матеріали, проводили інтерв'ю з батьками та родичами, очевидцями подій, опрацьовували родинні фотографії, спогади та шукали артефакти. Програма також передбачала зустрічі з експертами (керівниками проектів та дослідниками Центру), та роботу над візуальною частиною з ілюстраторами та дизайнерами.

Проект є частиною публічних та освітніх програм при виставці фотографій Тадеуша Рольке "Завтра буде краще".

Теми, на яких фокусується дослідження: історія щодення, історія речей, місця і простори, усна історія, дитинство періоду трансформації (кінець 80-х - початок 90-х років) у Львові.

Виставка експонуватиметься у "вуличному форматі" на змінних локаціях.


Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x