Мистецький проект "Вигнанці"

6 жовтня - 3 грудня , Відкриття 6.10 о 16.00
Музей етнографії та художнього промислу
Ціна: Вартість за ціною вхідного квитка
У фокусі виставки три великі переселення, які відбулись за останні 75 років: так званий обмін населенням між Польщею та УРСР 1944-1946 років, депортація кримських татар з Криму 1944 року, та вимушене переселення українців та кримських татар з окупованого Росією Криму, а також з Дон...ецької та Луганської областей у 2014-2017 роках, яке частково триває і досі. 

Масштаби цих переселень вражають. У 1944-1946 роках жертвами примусового переселення стали майже півмільйона українців. У 1944 році з Криму депортували майже 200 тисяч кримських татар. Нині історія повторюється: за оцінками міжнародних експертів, через анексію Криму та війну на сході України свої населені пункти вимушені були покинути 1,7 млн осіб, які переселилися в інші регіони України.

Західна Україна, зокрема і Львів, двічі ставали домівкою для вимушених переселенців. Якщо у 1940-х роках міста та села приймали переселенців з західного напрямку - нинішніх теренів Польщі, то нині вони надали прихисток вимушеним переселенцям зі сходу - Донбасу та Криму. 

Виставка базується на спогадах людей, які пережили вимушене переселення, та історіях цілих сіл та районів, які назавжди змінили своє обличчя внаслідок складних історичних та політичних процесів.

Кураторка проекту - Ірина Горбань
Художник проекту - Остап Лозинський 

Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x