Виставка «Роман Сельський – маестро кольору і світла»

25 травня - 1 вересня
Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького
Роман Сельський – художник, з яким пов’язують цілу епоху українського мистецтва та велику кількість художників, котрі належали до середовища «салону Сельських». Львівська національна галерея мистецтв володіє унікальною збіркою творів класика українського колоризму Романа Сельського – близько сотні живописних творів, рисунків та акварелей. І саме у стінах Галереї, у грудні 1976 – січні 1977 роках, відбулася перша персональна виставка митця.

Улюбленим мотивом у творчості Романа Селського були українські Карпати, їх краєвиди та оселі гуцулів. Цей регіон для став своєрідною Меккою для художника, провідною темою усього його мистецтва. Подружжя Сельських разом із своїми учнями кожного літа виїжджали на два-три місяці в гори.

У гірській тематиці спостерігаємо колючі мотиви засохлих, завалених дерев, хащів, буреломів, силуети пнів. Мотиви гірських просторів змінюються мотивами замкненими, коли краєвиди проглядаються крізь ледь прочинене вікно чи двері, з ганку. Гуцульські натюрморти художника вирізняються особливою теплою гамою, та затишком. Часто художник створює композиції з народних побутових предметів, що більше нагадують фрагмент гуцульського орнаменту, а ніж натюрморт.

Подружжя Сельських також подорожували Півднем України, це Одеська, Херсонська області та Крим. «Південні» мотиви вирізняються особливими барвами: синьо-фіолетовим морем, червоними, налитими сонцем дахами будинків. Ці твори є антитезою раннім морським краєвидам з їхніми меланхолійними настроями.

Роман Сельський постає перед нами як витончений колорист, що розбудовував школу українського колоризму. Для нього характерним стало національне відчуття кольору, увага до яскравих, інтенсивних барв, споріднених із гамою українських вишивок, килимів, писанок.
У своїй творчості митець поєднує український поетичний світогляд із європейською культурою та властивою їй системою образного мислення. Творчість Романа Сельського засвідчила високу художню мову, інтелект та професіоналізм у вирішенні малярських проблем, що служила потужним мистецьким імпульсом для майбутніх поколінь.
Мар’яна Максимів.

Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x