Виставка «Фототектура модернізму»

2 липня - 2 серпня
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6)
Виставка є спробою поєднати у одній експозиції досвіди сприйняття архітектурних об’єктів вісьмома автор(к)ами. Беручи за вихідну точку позицію кожного(-ї) з них, у виставці ми мали на меті дослідити «відстані» — професійні, емоційні, персональні, часові, медійні — які існують до цих архітектурних об’єктів. Сукупність відстаней сприйняття, представлених за допомогою візуального і звукового рядів, і формують складну, багатоголосу «тектуру» модернізму.

Автори: Андрій Бучко, Олександра Давиденко, Анастасія Дем’яник, Катерина Консулова, Мирослава Ляхович, Володимир Палій, Андрій Пучінін, Катерина Сліпченко.
Кураторка: Наталія Мисак.

Виставка є переосмисленням результатів однойменного воркшопу з архітектурної фотографії, який відбувся у липні й жовтні 2018 року в Центрі міської історії, і базувався на матеріалах приватного архіву родини Консулових, який у межах проекту «Міський медіаархів» оцифровує онука подружжя архітекторів Музи і Анаталія Консулових — архітекторка Катерина Консулова.

Модерністська архітектурна спадщинa України є частиною загальноєвропейського тренду другої половини ХХ століття. Разом із тим, вона залишається малодослідженою професійними середовищами, недооціненою локальними спільнотами і незахищеною пам’яткоохоронними інституціями. Львів має унікальний модерністський ландшафт, який через відсутність критичного погляду і досі не трактується як спадщина, а за фасадами модерністських будівель і досі залишаються нерозкритими локальні контексти, персональні історії, професійні колізії.

Коли емоційна відстань є малою, а об’єкт — ще невідомим, мистецьке суб’єктивне переосмислення дозволяє показати те, що ховається за простими, на перший погляд, архітектурними формами. Виставка «Фототектура модернізму» є намаганням передати суб’єктивний досвід архітектури пізнього львівського модернізму вісьмома авторами з різними професійними ідентичностями, пов’язаними з архітектурою, культурою, журналістикою, театром, фотографією тощо. Об’єктами їхніх мистецьких рефлексій стали реалізовані проекти подружжя архітекторів Анатолія і Музи Консулових, які жили і працювали у Львові після Другої світової війни. Спроектовані ними архітектурні об’єкти є важливими для міста і добре знайомими для львів’ян. Виставка поєднує різні, і часто контрастні, інтерпретації архітектури за допомогою візуального і звукового ряду.

У межах виставки запланована супровідна публічна програма у форматі розмов на виставці, кураторських екскурсій, презентацій, дискусій та фотопленерів.

Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x