Виставка «Адам Смоляна / Львів 1921 – Сопот 1987»

19 вересня - 10 листопада
Музей Іоана Георга Пінзеля
Музей Івана Георгія Пінзеля (пл. Митна, 2)
Державна галерея мистецтв у Сопоті та Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького запрошують на виставку Адама Смоляни – видатного митця, чиї роботи пов’язують з досягненнями так званої Сопотської школи (зараз Академія образотворчих мистецтв у Гданську). Окрім скульптур – переважно з дерева – в експозиції будуть представлені роботи з гіпсу, металу, а також графіка.

Адам Смоляна (11.06.1921, Львів – 5.01.1987, Сопот) – скульптор, графік, педагог. Працював з різними матеріалами: гранітом, металом, гіпсом, керамікою, захоплювався фотографією. У дереві повністю продемонстрував свій мистецький хист і надовго утвердився в історії скульптури у Польщі. Теми його творчості були зосереджені на людині, її характері, красі та стані.

Художник черпав натхнення зі спадщини античної культури, насамперед грецької міфології. Як і багато його великих попередників, він вважав, що форма потенційно міститься в матеріалі, і що роль художника полягає лише у витягуванні його форми. Не працював з обробленою деревиною, а з сирими колодами, сильно підкреслюючи сліди роботи інструменту, демонструючи фізичну боротьбу, яка супроводжувала роботу. Використовував технічні рішення народних майстрів, реалізуючи з їх допомогою форми природної краси. Класичні теми йшли рука об руку з класичною формою, дещо кубістичною та геометризованою, але завжди посилаючись на реалістичний прототип.

Куратор: Ґося Ґолінська
Вернісаж (відкриття виставки): 19 вересня о 16:00

Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x