Виставка "Осип Сорохтей. З минулого до сьогодення"

4 березня - 5 квітня , Відкриття 4.03 о 16:00

Палаці Лозинського (вул. Стефаника, 3)
Осип Сорохтей – митець із непростою драматичною долею, довгі роки його творчість була поза межами мистецтвознавчих досліджень. Ще за життя долучався до різних виставкових проектів, розкривав із кожним новим «виходом у світ» нові грані власного таланту. У свій час художника називали «митцем-анахоретом», «галицьким експресіоністом», «карикатуристом у карикатурнім середовищі».

Основний доробок Осипа Сорохтея складається із рисунків, які вирізняються своїми строгими, майже готичними лініями. Карикатури художника надзвичайно влучні і гостросатиричні, що відповідало його характеру. Часто інтервал між створеннями того чи іншого твору дорівнював лише одному дню. У своєрідному щоденнику міських типажів, серії рисунків на побутову тематику, зустрічаємо сучасників, що зображені у роботі, рутинних справах, занурені у свої власні переживання та роздуми. І в циклі рисунків на біблійну тему, в євангельських сценах розгледимо персонажів із вулиць Станіславова.

Загалом на виставці буде представлено близько двохсот творів художника, зібраних із трьох музеїв та приватних колекцій. Виставка – спільний проект Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, родини Осипа Сорохтея, Благодійного фонду «Руст» та Івано-Франківського краєзнавчого музею.

Частина творів художника виставлятиметься у залах Галереї вперше, серед них і монументальна робота «Зняття з хреста», 1935 року, винятковий твір для спадщини митця. В експозиції виставки можна буде оглянути і акварельний ескіз цього твору, випадково знайдений на смітнику у м. Івано-Франківську.

Чи буде колір? Художник стверджував, що на вибір «такого напрямку малярства заважали дещо … симпатії до японського мистецтва. Воно видається мені синтезою форми та лінії..» Серед виставлених кольорових «пошуків» зустрінемо роботи виконані аквареллю – технікою, що вимагає неабиякого художнього хисту. Здебільшого – це краєвиди, натюрморти, побутові сцени.


Осип-Роман Йосафатович Сорохтей (* 28 лютого 1890 с. Баранівці (Баранчичі), Самбірський район, Львівська область – † 28 листопада 1941, Станіславів, тепер Івано-Франківськ) – український маляр, графік, карикатурист, педагог. Навчався в Краківській Академії красних мистецтв на відділі графіки в класі проф. Ю. Панкевича. Під час Першої світової війни служив при пресовій квартирі «Стрілецька кадра» легіону українських січових стрільців, написав серію графічних портретів січових стрільців. 
Працював здебільшого у техніці рисунку й акварелі, рідше олії. Учасник виставок Гуртка діячів українського мистецтва (ГДУМ), Асоціяції незалежних митців у Львові (АНУМ), УСС у Львові; II Міжнародної виставки дереворитів у Варшаві (1931). Загалом знайдено понад тисячу його творів. Вони представлені, в основному, у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, Музеї Мистецтва Прикарпаття, а також в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького та приватних збірках.

Фотогалерея
Відеогалерея
Яку подію, що відбудеться у Львові Ви плануєте відвідати?
Міське Свято Шоколаду
Фестиваль Писанок
День Батяра
Свято Сиру та Вина
Гастрономічний Фестиваль “Львів на тарілці”
Свято Кави
День Міста
Alfa jazz fest
Етновир
Свято Пампуха
x